System WESTERN UNION oferuje wygodny i szybki sposób przekazywania pieniędzy pomiędzy swoimi placówkami na całym świecie. Pieniądze wpłacone w agencji WESTERN UNION można otrzymać po kilkunastu minutach w innej agencji WESTERN UNION w tym w placówce Banku Spółdzielczego w Sokołowie Młp. Dzięki najnowocześniejszej technologii WESTERN UNION gwarantuje całkowite bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji. Pieniądze wpłacone w agencji WESTERN UNION zostaną wypłacone szybko i tylko osobie, dla której są przeznaczone. Zabezpieczenie stanowi specjalny komputerowy system bezpieczeństwa (unikalny numer kontrolny transakcji oraz hasło wybrane przez Klienta). Aby skorzystać z usługi nie jest potrzebne posiadanie konta bankowego, czeków ani kart kredytowych.

Aby wysłać pieniądze należy zgłosić się do dowolnej agencji WESTERN UNION, wypełnić formularz wpłaty, powiadomić (np. telefonicznie) adresata o dokonaniu przekazu i przekazać mu numer kontrolny przekazu (MTCN). Aby dokonać odbioru przesłanych pieniędzy należy po otrzymaniu powiadomienia od osoby przesyłającej zgłosić się do agencji WESTERN UNION w BS w Sokołowie Młp z dowodem tożsamości oraz z posiadaniem następujących danych:

  • imię i nazwisko Adresata
  • imię i nazwisko Nadawcy
  • numer telefonu Nadawcy
  • spodziewana kwota przekazu
  • miejsce nadania przekazu
  • numer kontrolny przekazu (MTCN).

Wypłaty dokonywane są w PLN. System WESTERN UNION działa w ponad 200 krajach całego świata. Sieć ponad 275 000 agencji WESTERN UNION jest największą siecią międzynarodowych przekazów pieniężnych.